İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Visa, Bitcoin’e “dijital altın” dedi

Ödeme devi Visa’nın CEO’su Alfred Kelly, Bitcoin gibi kripto paraları “dijital altın” olarak gördüklerini ifade etti.

Visa’nın 2021 mali yılı 1. çeyrek sonuçları konferans görüşmesinde Kelly. “Küresel varlığımız, ortaklık yaklaşımımız ve güvenilir markamız ile kripto paraları ödemeler için daha güvenli, kullanışlı ve uygulanabilir hâle getirmeye yardımcı olmak için benzersiz bir konumda olduğumuza inanıyoruz.” dedi.

Kelly, kripto para piyasasını iki segmente ayırdığını ifade etti. Bunların birincisinin Bitcoin gibi varlıklar olduğunu. İkincisinin ise doğrudan mevcut itibari para birimleri ile desteklenen dijital para veya stabil kripto paralar olduğunu belirtti. CEO, ilk gruptaki tüm para birimlerini “dijital altın” olarak gördüklerini ifade etti. Kelly, buradaki stratejilerinin kullanıcıların Visa kartlarını kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için cüzdan ve borsalarla çalışmak veya Visa’nın geçerli olduğu 70 milyon satıcıda itibari para alışverişi yapmak için Visa kartlarına para yatırmalarına olanak sağlamak olduğunu söyledi.

Visa CEO’su, sözlerinin devamında “Belirli bir dijital para iyi bilinen bir ödeme aracı hâline geldiği ölçüde onu bugün 160’tan fazla para birimini destekleyen ağımıza eklemememiz için hiçbir neden yok.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Uzmancoin.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.