İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Moody’s, Türkiye’nin Kredi Notunu Hangi Tarihte Açıklayacak?

Moody’s, Türkiye’nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncelleme yapmadığını bildirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s, Türkiye’nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncellemeye gitmeyeceğini ilan etti.

Ayrıca Moody’s’den yapılan açıklamada, takvim hakkında değerlendirme yapılması için 4 Aralık tarihi verilen Türkiye ve Rusya için güncelleme yapılmadığı yani not bilgisinin bu tarihte açıklanacağı bildirildi. 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının yıllık takvimlerinde, ülkelerin kredi notu ve not görünümleri için tarih vermesi, kesin olarak o ülkelerin kredi notuna ilişkin güncelleme yapılacağı anlamına gelmediğini belirtmek gerekir. Ancak ülkemizin toparlanmasına bakarak Moody’s in kredi notumuza ilişkin olarak güncelleme yapabileceğini düşünmekteyim.

Moody’s, daha önce 5 Haziran olarak açıklanan tarihte de Türkiye’nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin herhangi bir güncellemeye gitmediğini hatırlatmakta fayda var. 

Kredi derecelendirme kuruluşu, 11 Eylül’de takvim dışı bir değerlendirmeye giderek Türkiye’nin kredi notunu “B1″den “B2″ye düşürdüğünü ve not görünümünü “negatif” olarak bıraktığını hatırlatmakta fayda var. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.