İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşinize Yarayacak Altı Yatırım Stratejisi

Yatırım fonları dünyasına girdikçe zaman zaman kafanızın karıştığını zaman kullanabileceğiniz ve bir yatırım tarzının belirsiz derinliklerinde yol almanıza yardım edebilecek altı yatırım stratejisi aşağıda yer almaktadır.

Sizden istediğim bu yazıyı tamamen okumanız, sabırlı olmanız ve tüm ayrıntıları ele alın.

Altı Yatırım Stratejisi

Yatırım Yapmaya Hemen Başlamak

Birikiminizin oluşmasında en önemli faktör zamandır. Finansal geleceğinizle ilgilenmeye başlamanız için hiç bir zaman çok erken değildir. Hatta yatırım yapmadığınız dakika zarardır. Bu alandaki bütün çalışmalar yatırım yapmaya ne kadar erken başlarsanız, bileşik faizin gücü sayesinde ileride o kadar çok paranız olacağını gösteriyor.

Maksimin Yatırım Maksimum Kazanç

Ne kadar çok para yatırırsanız o kadar hızlı başarılı bir yatırımcı olacağınızı unutmayın. Yatırım planınıza mümkün olduğunca çok para ayırın, bu sizin yaşamınızdaki lükslerin bazılarından vazgeçmenizi gerektirse bile.

Agresif Olmaktan Korkmayın

Emekliyseniz veya emekliliğiniz çok yaklaştıysa ihtiyat iyi bir yaklaşım stratejisi olsa da diğer yatırımcılar için bu dezavantaj olabilir. Tekrar tekrar kanıtlanmıştır ki paranız daha hızlı büyümesi için portföyünüzün önemli bir bölümü yüksek performanslı hisse fonlarına ayrılmalıdır. Eğer tahvil veya para piyasası fonları gibi sadece tutucu yatırım araçları satın alırsanız enflasyonu aşan getirileri görme şansınız neredeyse sıfıra yakındır.

Öğrenmek ve Yeniden Öğrenmek Her Daim Kazançtır

Yatırım portföyünüzdeki menkuller hakkında bütün kararları vermeye yetecek kadar çok şey öğrendiğinizde finans geleceğinizin kontrolü ele geçirmişsiniz demektir. Yatırım ve finans hakkında bulabildiğiniz her şeyi okuyun ve okuduğunuz her yatırım fonu bülteninin artı ve eksilerini anladığınızdan emin olun. Eğer bir şey hakkında öğrenmek istediğiniz şey varsa soru sor bölümümüzden bize sormayı ihmal etmeyin.

Tüm emeğinizin ödülü eninde sonunda maddi açıdan rahat bir hayat sürmek için yararlanacağınız bir birikim olacaktır.

Paranızı Çalıştırmayı İhmal Etmeyin

Evinizde kısa vadeli maddi krizleri karşılamak için yatırımlarınızdan para çekme veya onlara karşılık borç para alma yoluna sapmayın. Uzun dönemli maddi hedeflerinizi karşılayabilmek için yatırdığınız paranın zaman içinde görevini yapmasına izin vermeniz önemlidir.

Finansal bir engele rastlarsanız yatırım paralarınızdan yararlanmayı düşünmeden önce sorunu aşmak için başka yollar bulmayı tercih edin.

Piyasaya Dikkat Edin

Menkullerinizi değerlendirirken veya yeni yatırım tercihleri yaparken piyasa eğilimlerini göz ardı etmeyin.

Bir fon ne kadar iyi yönetilirse yönetilsin, ülkenin genel ekonomik şartlarından ekileyeceğini unutmayın. Akıllı yatırımcılar piyasaların genel trendine dikkat eder ve yatırımlarını bun göre ayarlarlar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.