İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Kolay Yatırım Yöntemi Yatırım Fonu Nedir?

Yatırım Fonu Nedir? Yatırım fonu yatırım yapmak isteyen yeni yatırımcılar açısından en kolay yatırım aracı olabilir. Hisse senetleri yeni yatırımcılar açısından oldukça riskli olabilir bundan dolayı yatırım fonları çok kolay olabilir.

Evvela, kişisel bir yatırım danışmanın sizin üzerinizdeki maliyetinden daha düşük maliyetler ile birinci sınıf bir yatırım fonu hizmeti alabilirsiniz. Bu kişiler genellikle yatırım yaptığınız alanda veya sektörde uzman kişiler olduğunu unutmayın. Bu da size yatırımlarınız için uzman olmak zorunda olmadığınızı anımsatır.

Ayrıca yatırım fonunda yatırım yapmak ucuzdur. ABD gibi ülkelerde bile 25 veya 50 dolara yatırım fonlarına yatırım yapabilirsiniz. Buna esneklik, tercih, idarede kolaylık ve yıllar içerisinde genellikle pozitif performanslarını da ilave ettiğiniz anda yatırım fonlarının neden bu kadar popüler olduğunu anlayabilirsiniz.

Yatırım fonunun ilk ortaya çıkışı Birleşik Devletlerde 1800 lü yıllarda ortaya çıkmıştır. İlk olarak Harvard Üniversitesindeki bazı kişiler 1893 yılında Amerikan havuz fonu oluşturuldu.

Yatırım Fonu Nedir?

Yatırım fonu, bir grup yatırımcının daha iyi sonuçlar elde etmek amacıyla paralarını birleştirerek, ortak bir yatırım hedefine doğru daha etkili bir biçimde çalışmaları için fırsat sunan yatırım araçlarıdır. yatırım fonları finans alanında uzman kişiler tarafından yönetilir. Bunlar ayrıca fon yatırımcıları tarafından havuza aktarılan paraları genellikle hisse senedi veya tahvil biçimindeki menkullere yatırarak kar elde etmeyi amaçlarlar. Bir yatırım fonuna yatırım yaptığınıza anda fonun hissedarı olursunuz.

Yatırım fonları yatırımcıların işlem maliyetlerini azalttığından dolayı yatırımcılar açısından caziptir. Ayrıca yatırım fonlarındaki çeşitlilikten dolayı yatırım riskinizi de azaltmış olursunuz. Çeşitlilik sayesinde fonlara kolay ulaşabilme ve yatırımınızın büyümesi için becerikli profesyonel bir para yöneticisi yatırım fonlarının popülaritesini artırmaktadır.

Yatırım Fonları yatırımcılara düzenli bir gelir sağlayabilir. Ayrıca uzun veya kısa dönemli büyüme planları için düzenlenebilir. Fonların başarısı parçalarının toplamına bağlıdır. Fonların içinde hisse senedi ve tahviller bulunmaktadır. Küçük bir meblağ ile birden faza hisse senedi ile birlikte tahvillere yatırım yapma olanağınız olur.

Yatırım fonlarının bir diğer faydası da hisseleri nakde çevirmenizi sağlanan likiditedir. Tek bir telefonla fondaki hisselerini cari fiyattan satabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.